Bugun...Cenk Tosun'un bonservis bedeli açıklandı!

Tarih: 06-01-2018 14:28:38 + -


Beşiktaş kulübü Cenk Tosun için Everton'ın ödeyeceği bonservis bedelini borsaya bildirdi.


Cenk Tosun'un bonservis bedeli açıklandı!

Cenk Tosun'un bonservis bedeli için 27 milyon euro mu sterlin mi tartışması sürerken Beşiktaş KAP'a yaptığı bildirimle bonservisi açıkladı.

 

Konuşulanlardan tamamen farklı bir rakam çıktı.

 

Beşiktaş Cenk Tosun için Everton'dan 22 milyon eurobonservis bedeli alacak. Ayrıca 1 milyon 150 bin civarındaki dayanışma payını da Everton ödeyecek.

 

Beşiktaş ayrıca başarıya dayalı bazı bonusları da sözleşmeye ekletti. Bonuslardan elde edilecek gelirler 2 milyon euro'yu geçmeyecek. Ayrıca Cenk'in atacağı gol sayısına göre 1 milyon euro daha kazanılabilecek. Oyuncunun bir başka kulübü satışı durumunda da Beşiktaş'ın bir payı olacak.

 

Yani totalde Cenk Tosun için Beşiktaş 23 milyon 150 bin euro kazanırken, bonuslarla birlikte bu miktar en fazla 26 milyon 150 bin euro'ya ulaşabilecek.

 

Açıklama şöyle:

 

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ'den Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada "Everton Kulübü tarafından şirketimize net 22 milyon avro sözleşme fesih bedeli ödenecektir. Ayrıca, ilave olarak 1 milyon 157 bin 895 avro tutarındaki dayanışma katkı payı Everton Kulübü tarafından ödenecektir." denildi.

 

Ek ödemelerin de yer aldığı açıklamada, "Everton Kulübü, UEFA Avrupa Ligi'ne kalırsa 500 bin avro, UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılırsa 750 bin avro ödenecektir. Cenk Tosun, Premier Lig'de en az 25 maçta (Bu sezon için 10 maç) ilk 11'de oynarsa 500 bin avro şirketimize ödenecektir. Yukarıdaki performansa dayalı ücretlerin toplamı her halükarda 2 milyon avroyu geçmeyecektir." ifadeleri kullanıldı.

 

Açıklamada ayrıca, "Cenk Tosun sözleşme süresi boyunca Premier Lig'de her bir sezon için 15 gol atarsa 500 bin avro, 25 gol atarsa 1 milyon avro Everton Kulübü tarafından şirketimize ödenecektir. Cenk Tosun'un Everton tarafından üçüncü bir kulübe nihai transferi halinde Everton'a ödenecek transfer bedeli ile Everton tarafından transfer tarihi itibarıyla şirketimize ödenmiş olan transfer bedeli arasındaki farkın yüzde 7,5'u Everton tarafından şirketimize ödenecektir." bilgileri paylaşıldı.
Kaynak: cnntürk

Bu haber 969 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER BEŞİKTAŞ Haberleri

YUKARI