Bursa Escort
Bugun...Futbolun Yerli ve Yabancı Duayenleri Türkiye'ye Geliyor!

Tarih: 11-10-2017 14:10:53 + -


8-10 Ocak 2017 tarihlerinde Belek'te düzenlenecek 24. Uluslararası Pro Lisans Antrenör Gelişim Semineri ile Futbol Endüstrisi Forum ve Fuarı tanıtıldı


Futbolun Yerli ve Yabancı Duayenleri Türkiye'ye Geliyor!

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) işbirliği ile hayata geçirilecek UEFA Pro Lisans Antrenörler 'Gelişim Semineri' ile Futbol Endüstrisi Forum ve Fuarı (FIFEX)'nın tanıtım toplantısı 11 Ekim 2017 tarihinde Antalya Concorde De Luxe Resort Hotel'de gerçekleşti.

 

Tanıtım toplantısına, TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber, TÜFAD Genel Sekreteri Alaaddin Naganlu, FIFEX Etkinlik Müdürü Alper Akalın, TÜFAD Onursal Başkanı Özkan Sümer, Ergün Penbe, Mehmet Özdilek, Ali Gültiken, Ünal Karaman, Tınaz Tırpan, Mehmet Gönülaçar, TÜFAD Antalya Başkanı Şakir Filiz ve 55 TÜFAD şube başkanı katıldı.

 

2 bin antrenör buluşacak

 

TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber, UEFA Pro-Lisans Gelişim Semineri'nin üç yılda bir gerçekleştiğini ve teknik adamların 15 saatlik bu yenilenme semineri eğitimlerini almak zorunda olduklarını ifade ederek eğitimi tamamlamayan antrenörlerin çalışma izinlerinin askıya alınacağını söyledi. Dilber, seminere zorunlu olarak 600 UEFA pro lisans antrenörünün yanı sıra diğer lisanslara sahip bin 500 civarında antrenörün katılacağını açıkladı.

 

Dilber, bu yıl seminerin paralelinde futbolun gelişmesine destek olan tüm kurum ve kuruluşların katılacağı Futbol Endüstrisi Forum ve Fuarı'nın da hayata geçirileceğini söyledi. Futbol endüstrisinin ulusal ve uluslararası tüm taraflarının aynı çatı altında buluşacağını aktaran Dilber, Türk futboluna önemli bir katma değer sağlayacağına inanıyoruz dedi. Dilber, Spor Bakanı'na da çağrı yaptıklarını ve kendisi de bu etkinlikte ağırlamaktan gurur duyacaklarını bildirdi.

 

Bölgenin en önemli futbol endüstrisi etkinliği Türkiye'de gerçekleşecek

 

Futbol Endüstrisi Forum ve Fuarı'nı bu yıl ilk kez hayata geçirdiklerini ifade eden FIFEX Etkinlik Müdürü Alper Akalın, Türk futbolunun yaklaşık 5 milyar dolarlık bir ekonomiye sahip olduğunu, hedeflerinin futbol endüstrisini yukarıya taşımak olduğunu açıkladı. Sadece Türkiye'nin değil bölgenin de bu alandaki en önemli etkinliğini hayata geçirdiklerini ifade eden Alper Akalın, Türk futbol endüstrisinin son 10 yılda 5 kat büyüdüğünü ve potansiyelinin çok daha fazla olduğunu vurguladı. Akalın, futbolu futbol yapan; inşaat, tekstil, kamp tesisleri, futbol okulları, gıda firmları, hastaneler, bilişim markaları, finans sektörü, belediyeler ve daha birçok sektör ve paydaşı FIFEX çatısı altında bir araya getireceklerini paylaştı.

 

İlk kez futbola değer katan kurumlar ödüllendirilecek

 

FIFEX kapsamında, ilk kez futbola yatırım yapan kurum ve markaları da ödüllendireceklerini söyleyen Akalın, Futbol Endüstrisi Ödüllerine başvuruların 20 Kasım 2017 tarihine kadar devam edeceğini bildirdi. Akalın, En İyi Forma Tasarımı, En Donanımlı Kamp Tesisi, En Kullanışlı Antrenman Yazılımı, En İyi Dizayna Sahip Stadyum Mimarisi gibi yaklaşık 40 alanda ödüllerin verileceğine dikkat çekerek ödül törenine başvuruların fifex.org web sitesi üzerinden yapıldığını söyledi.

 

Ali Gültiken: Futbol pastasından pay alabilmek için FIFEX önemli

 

Ali Gültiken konuşmasında, ülkemizde bu işin lokomotifinin TÜFAD olduğunu açıklayarak "Futbol gelişirken TÜFAD da liderliğini gerçekleştiriyor" dedi. TÜFAD'ın teknik adam eğitiminden bölge organizasyonlarına kadar birçok çalışma yaptığını açıklayan Gültiken, futbol endüstrisinin önemli bir parçası olan sponsorların da FIFEX de buluşacağını söyledi. Dünyada futbolun farklı noktalara gittiğini bildiren Gültiken, artık futbolda daha büyük finans kuruluşlarının hatta devlet ekonomilerinin de yönlendirici olduğunu görüyoruz dedi. Gültiken, bu ekonomiden pay alabilmek için FIFEX gibi organizasyonlara ihtiyacımız büyük diye konuştu.

 

Mehmet Özdilek: Dünyanın her yerinden teknik adamlar gelecek

 

Mehmet Özdilek, dünyanın birçok yerinden teknik adamların Türkiye'ye 8-10 Ocak'ta geleceğini ifade ederek bunun Türk futbolu adına çok önemli olduğunu sözlerine ekledi. Özdilek, bu yıl ilk kez düzenlenecek FIFEX'in Türk futbolu için çok önemli olduğuna dikkat çekti.

 

Ergün Penbe: Türk futbol endüstrisi dünya sıralamasını yukarıya taşımalı

 

TÜFAD ailesinin bir parçası olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyen Ergün Penbe, TÜFAD'ın 8-10 Ocak'taki etkinliğin başını çekmesinin önemli olduğunu belirtti. Avrupa sıralamasında Türkiye'nin futbol endüstrisinin 6'ncı sırada olduğunu ifade eden Penbe, bu sırayı çok daha yukarıya taşımanın mümkün olduğunu açıkladı. Penbe, "FIFEX'in hayata geçirilmesi ve sponsor firmaların orada antrenörler başta olmak üzere futbolun duayenleriyle bir araya gelmesi iki taraf için de çok kıymetli olacak" diye konuştu.

 

Ünal Karaman: Bilgilerin güncellenmesi şart

 

Ünal Karaman ise toplantıya 'öğrenimimi durduğum gün öğrenim bitmiştir' sözleriyle başladı. Karaman, futbol bilgilerinin sürekli güncellenmesi gerekiyor, günün bilgisi eski bilgi olarak kalıyor diyerek gelecekte daha sağlıklı nesiller yetiştirmek için TÜFAD'ın çalışmalarını desteklediğini söyledi.

 

Seminerde Kimler Olacak?

 

TÜFAD Genel Sekreteri Alaaddin Naganlu ise Pro-Lisans Gelişim Semineri'ne davet ettikleri isimler arasında; UEFA Baş Teknik Sorumlusu Ioan Lupescu, Roma Kulüp Direktörü Francesco Totti, Norveç Milli Takım Teknik Direktörü Lars Lagerback, Hollanda Milli Takım Kaleci Antrenörü Frans Hoek, Queens Park Rengars Kulübü Direktörü Les Ferdinand ve birçok yabancı futbol profesyonelinin de yer alacağını söyledi.
Bu haber 611 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER FUTBOL Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
YUKARI