Bursa Escort
Bugun...Rıo Ferdinand: ''Başarının ölçütü Cristiano Ronaldo!''

Tarih: 04-10-2017 14:02:27 Güncelleme: 01-12-2017 21:46:27 + -


Tüm zamanların en iyi oyuncularından Cristiano Ronaldo, eski takım arkadaşı ve İngiliz futbolunun efsane defans oyuncularından Rio Ferdinand ile Madrid'te bir araya geldi.


Rıo Ferdinand: ''Başarının ölçütü Cristiano Ronaldo!''

Nike ailesinin süper yıldızı Cristiano Ronaldo, eski takım arkadaşı Rio Ferdinand'ı Madrid'deki evinde ağırladı. 'The Conversation' isimli kısa film ile ölümsüzleşen buluşmada, bol bol futbol ve Ronaldo'nun Madrid'e taşınmadan önceki kariyeri konuşuldu. Ferdinand, Ronaldo hakkında düşüncelerini, onunla tanıştığı ilk günlere ait anılarını paylaşırken, Ronaldo'nun hızlı yükselişine neden olan faktörlere de dikkat çekti.

 

Ronaldo'nun Manchester'a geldiği günlerde oldukça utangaç olduğunu belirten Rio Ferdinand, "Daha 18 yaşındaydı, çok gençti; ancak nasıl oynadığını gördüğüm anda onun farklı olduğunu anladım. Tartışma götürmeyen bir yeteneği olduğu çok açıktı. Tüm oyuncular, onun, kusursuz becerisiyle dünyanın en iyisi olma potansiyeline sahip olduğunu biliyordu. Ama sormamız gereken şuydu: O düşünce yapısına sahip mi? Çok hızlı bir şekilde fark ettik ki evet, Cristiano, o düşünce yapısına sahipti. Cesurdu, cesurdan kastım, daima topa sahip olmak istiyordu. Tekme yedikten sonra bile hemen ayağa kalkıyordu. Hiç sızlanmıyordu. Tüm oyuncular, onun, kusursuz becerisiyle dünyanın en iyisi olma potansiyeline sahip olduğunu biliyordu" dedi.

 

Ferdinand: "Onu diğerlerinden ayıran sürekli gelişme tutkusuna dayalı çalışma ahlakı"

 

Ronaldo'yu diğerlerinden ayıran en önemli özelliğin sürekli gelişme tutkusu ve çalışma ahlakı olduğunu söyleyen Ferdinand, "Beceri, düşünce yapısı ve odaklanma, o tüm bu bileşenlere sahipti ve bunları bir araya getirince de bugünkü Ronaldo oldu. 2003'te Manchester'a bir şovmen olarak geldi. Kalabalığı eğlendirmek istiyordu. 2009 yılında ise birinci önceliği gol atmak ve maç kazanmak, daha sonra kalabalıkları eğlendirmek isteyen gerçek bir futbolcu olarak takımdan ayrıldı. 2000'lerde standart bir sezonda 25 ila 30 gol atılırdı. Madrid'te oynamaya başladığından beri, bu ortalamayı yerle bir etti. Şimdi, tüm turnuvalarda 50'nin üstünde gol atıyor. Yani, onun harika bir oyuncu olacağını zaten biliyorduk, ancak gol rakamlarında yine de bizi şaşırttı" dedi.

 

"Ronaldo, yeni nesil futbolcular için bir ilham kaynağı"

 

Cristiano artık bir başarı ölçütü olduğunu söyleyen Ferdinand, "Kendisinden önce gelenlerle kıyaslanamayacak bireysel rekorlar kırdı. Tüm efsaneler hakkında konuşabiliriz. Ama, onun attığı goller ve kaldırdığı kupalar hiçbiriyle kıyaslanamaz. Yeni kuşak genç oyuncular onu tanrı gibi görüyor. Gerçekten de Mbappes, Dembeles ve Rashfords gibi genç oyuncular için Cristiano bir ilham kaynağı ve önlerinde daha iyi bir örnek yok. Onun belirlediği mobil sohbet standarda ulaşmak için önlerinde uzun bir yol var. Söz konusu olan sadece Cristiano'un sahadaki başarısı değil, sahadaki başarısıyla idmanda gösterdiği başarının bir kombinasyonu. Biri olmadan diğeri de olmaz. Bu kombinasyon, onun futbol zekasıyla birleştiğinde, Cristiano'da gördüğünüz başarı ortaya çıkar" dedi.
Bu haber 557 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER FUTBOL Haberleri

YUKARI